Witaj na nowym blogu!


mdabrowski | 2 września 2017 08:22

Ojej co to się porobiło, yetem kolejny raz podchodzi do tematu bloga :D To już moje 3 podejście, ale jak to mówią do trzech razy sztuka. 

Mojego pierwszego bloga założyłem na googlowskim bloggerze, i prowadziłem prawie przez rok z drobymi przerwami. Następnie przeniosłem się dosłownie na chwile na Wordpressa, teraz natomiast tego bloga postawiłem w całości samodzielnie. Od kodu na serwerze, po style CSS na froncie, całość jest postawiona według moich wymagań i mojego widzimi się. Jaram się mega, tym że będę mógł to sobie ulepszać tak jak chcę, przy okazji się czegoś ucząc :D

A co zamierzam pisać na blogu? Tak jak poprzednio, to co myśli przeleją przez moje ręce na klawiaturę. "Recenzje" (a bardziej opinie) o obejrzanych filmach, o grach, muzyce której słucham. Planuję także pisać o programowaniu, ciekawych rzeczach które się dowiedziałęm. Ostatnio dużo czasu spędzam na PolskiFrontend.pl przeglądając różne wpisy na blogach i podoba mi się taka forma dzielenia się wiedzą. Nie tylko umożliwia to przekazanie ciekawych informacji innym, ale także samodzielne uporządkowanie wiedzy podczas przygotowywania wpisów na blogu. Życzcie mi szczęścia i wytrwałości :P

Póki co na stronę dodałem kilka archiwalnych wpisów z poprzednich blogów, oraz zaimportowałem filmy z głównego kanału Youtube. Docelowo, chcę w tym miejscu agregować wszystkie stworzone przezemnie filmy, również te które pojawiły się na innych kanałach (np. PATI) albo na innych platformach (np. na Facebooku). Sama strona również wymaga dokończenia (pusta sekcja "O mnie" narazie nie mam pomysłu jak ją zapełnić.)

A no i ważna kwestia, jeżeli masz pomysł na rozwój strony, śmiało pisz! (najlepiej przez messengera, w zakłądce kontakt znajdziej przyjazny link). Z chęcią będę rozwijał tę stronę również pod kątem zbudowania społęczności. Na pewno trzeba będzie dodać moduł komentarzy, prawdopodobnie z facebooka. No nic, to juz jak wezmę się za kodzenie. W momencie pisania tego wpisu, jestem po 12 godzinnym maratonie pisania tej strony (z przerwą na obiad), wiec na dziś padam z sił. Muszę sobie gdzieś zacząć spisywać listę ToDo do rozwijania na stronie.

Jeszcze raz, życzcie mi wytrwałości! Dzięki z góry!

Feci quod potui, faciant meliora potentes.