PB Games


mdabrowski | 13 lipca 2016 08:22

Kto wie, ten wie, a kto nie wie ten się dowie, ale swój udział miałem już przy organizacji kilku imprez związanych z esportem w Białymstoku. Cała historia to temat na naprawdę obszernego bloga, wraz z różnymi niuansami czy sytuacjami które nas spotkały i którym musieliśmy sprostać. Zostawię to sobie jednak na przyszłość (po części by mieć temat kiedyś do napisania, a po części na ewentualny czas, kiedy łatwiej i precyzyjniej będę mógł przelewać myśli na tekst.)

13243866_619888478186985_3134521418793022503_o.jpg

W tym roku jak do tej pory współpracowałem przy dwóch dużych przedsięwzięciach. Jednym z nim było Network Team Games, trzecia już edycja turnieju w tzw. odzieżówce, oraz pierwsza edycja PB Games, turnieju organizowanego przez Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej. No, dokładnie to druga, pierwsza testowa odbyła się na jesieni 2015, graliśmy tylko w CS:GO i było podpięte pod dni wydziału informatyki (tylko studenci mogli brać udział). Zainteresowanie zaskoczyło organizatorów (mnie niekonieczne :d) i zdecydowali się na duży turniej. Wybranym obiektem okazała się hala wydziału architektury i był to strzał w dziesiątkę, bo obiekt jest duży, przestronny, można powiedzieć idealnie dopasowany do tego typu imprez. Rozstawiliśmy się z CSem oraz Lolem a nie zajęliśmy nawet połowy przestrzeni. Dobrze rokuje to na przyszłe edycje, gdzie będziemy mogli ustawić tam dodatkowe stanowiska czy zaprosić do współpracy więcej firm. Pragnę zauważyć, że cały turniej został postawiony w mniej niż miesiąc, gdyż do ostatniej chwili nie byliśmy pewni czy hala zostanie nam udostępniona. (Jak tylko dostaliśmy zielone światło, ruszyliśmy z organizacją całośći).

13217444_619888078187025_8055941735362920071_o.jpg

Całość była streamowana przez mojego dobrego przyjaciela Dariusza, znanego gdzieniegdzie pod pseudonimem dryfer (ale także Dziku, czy Daro Alvaro :D) Muszę przyznać, że z turnieju na turniej radzi sobie coraz lepiej, a przypominam, że doświadczenia casterskiego poza turniejami nie ma żadnego. (Ja jakieś serie let's play wcześniej prowadziłem więc można powiedzieć że miałem więcej obycia z mikrofonem i sprzętem.) PB Games był pierwszy turniejem, który Darek hostował praktycznie w pojedynkę, gdyż ja z braków kadrowych pomagałem ekipie "w terenie". Dlaczego o tym mówię? Gdyż dziś na Youtubie udostępniłem powtórki z twitcha, gdzie Darka może sobie każdy posłuchać. Gorąco zachęcam.

Dzisiaj tyle chciałem napisać. Post w gruncie rzeczy informacyjny.